–– FAQ ––

Gdzie mogę kupić Cystisorb?

Współpracujemy z organizacjami wspierającymi pacjentów z mukowiscydozą, aptekami i hurtowniami. Aby uzyskać szczegółowe informacje i sprawdzić dostępność w swoim kraju, skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Czy mogę kupić Cystisorb w aptece?

Wszystkie apteki mogą kupić Cystisorb kontaktując się z nami za pośrednictwem naszego internetowego formularza kontaktowego. Konieczne może być poproszenie farmaceuty o zamówienie leku Cystisorb specjalnie dla Ciebie, ponieważ z uwagi na rzadkość choroby niewiele aptek posiada produkt na stanie.

Czy Cystisorb jest lekiem?

Cystisorb to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, a nie lek. Produkt jest jednak wytwarzany zgodnie ze standardami farmaceutycznymi GMP – w celu zapewnienia najlepszej jakości i zgodności z najwyższymi obowiązującymi normami.

Dlaczego jest znacznie tańszy niż inne produkty witaminowe dla pacjentów z mukowiscydozą?

Jednym z założycieli naszej organizacji jest ojciec chłopca z mukowiscydozą. Firma od początku istnienia koncentruje się na poprawie jakości życia osób z mukowiscydozą i przeznacza część swoich dochodów na pomoc finansową dla organizacji, które zapewniają wsparcie dla pacjentów z CF. Rozsądna cena to także efekt doświadczenia naszych pracowników oraz wielomiesięcznych negocjacji z dostawcami i producentami.

Dlaczego warto wybrać Cystisorb?

Cystisorb to obecnie jedyny produkt witaminowy dedykowany pacjentom z CF zawierający wysokie dawki witaminy K w obu naturalnie występujących jej formach: witaminy K1 (100 mcg) oraz witaminy K2 (100 mcg).

Nośnikiem składników Cystisorb są średniołańcuchowe trójglicerydy (MCT). Ich przyswajanie w przewodzie pokarmowym odbywa się w prostszy sposób, co jest kluczowe przy zaburzeniach wchłaniania tłuszczów w mukowiscydozie i cholestazie.

Zastosowana technologia pozwoliła nam znacznie zmniejszyć rozmiar kapsułki, co bardzo pomaga w jej przełknięciu.

Skład Cystisorb powstał we współpracy z uznanymi ekspertami, którzy zawodowo zajmują się mukowiscydozą, w oparciu o ich wieloletnie doświadczenie kliniczne.

Kiedy mogę zacząć używać Cystisorb?

Cystisorb może być stosowany od wieku trzech lat. Stosowanie Cystisorb zawsze należy skonsultować z lekarzem.

Czy mogę kupić Cystisorb w moim kraju?

Pracujemy nad udostępnieniem produktu we wszystkich krajach europejskich. Skontaktuj się z nami, aby sprawdzić dostępność w swoim kraju.

Ile kapsułek dziennie powinienem wziąć?

Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki dziennie, ale indywidualne potrzeby należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Czy Cystisorb powinienem przechowywać w lodówce?

Cystisorb nie musi być przechowywany w lodówce. Powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej (15-25°C). Unikaj narażenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.